Inwestycja jest usytuowana na obrzeżach miasta, położona na Wyspie Portowej, ale jednocześnie świetnie skomunikowana z centrum Gdańska.

Część mieszkaniowa otoczona jest od północy i wschodu Lasem Miejskim. Od północnego zachodu otaczają ją Sączki – łąki pasa nadmorskiego. Od południa ogranicza je Martwa Wisła, a od północy Zatoka Gdańska i pas wydm.

Na terenie Stogów znajduje się jedno z gdańskich jezior Pusty Staw. Na terenie dzielnicy zorganizowano letnie kąpielisko morskie Gdańsk Stogi obejmujące 400 m linii brzegowej.

Połączenie z centrum Gdańska umożliwia linia tramwajowa ze Śródmieścia posiadająca na terenie dzielnicy dwie pętle, do których docierają 2 tramwaje (linii nr 3 i 8), a także autobusy komunikacji miejskiej: linia nr 111 oraz linia nocna N8. Przyszli mieszkańcy mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych.

W najbliższej okolicy znajdują się 3 placówki edukacyjne: szkoła podstawowa nr 11 im. Na Bursztynowym Szlaku, Gdańskie Okienka Przedszkolne, przedszkole nr 58. Ponadto: przychodnie, markety, apteki, kwiaciarnie oraz inne punkty komercyjno-usługowe.

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy znajduje się siłownia plenerowa i boisko.

Close Menu